Zajímají Vás zbraně, střelba a chtěli byste si udělat zbrojní průkaz? Není to tak náročné jak si myslíte.

 

Ke zkoušce na ZP Vás připravíme po teoretické i praktické stránce.

Nejdříve musíte na PČR oddělení zbraně, střelivo a výbušniny odevzdat vyplněnou přihlášku ke zkoušce odborné způsobilosti. Přihlášku odevzdáváte spolu s potvrzením o zdravotní způsobilosti od Vašeho praktického lékaře a kolkem v hodnotě 100 kč.

Zkouška odborné způsobilosti se skládá ze dvou částí, teoretické a praktické. U teoretické části zkoušky budete prokazovat znalost zákona č. 119/2002 Sb. formou testu. Testových otázek je celkem 500, nutno se naučit všechny, a z nich je sestaven test, který má otázek 30. Na vyplnění testu máte 40 minut. Vzhledem k náročnosti teoretické části zkoušky doporučujeme učit se testové otázky před podáním samotné přihlášky (jak pravil klasik, „ať víš do čeho jdeš“)

 

Testové otázky naleznete na tomto  odkazu

Aktuální termíny zkoušek na ZP naleznete zde

 

Praktická část zkoušky se skládá z  bezpečné manipulace se zbraní a střelby. Zkušebnímu komisaři musíte předvést že zbraň umíte bezpečně ovládat, rozebrat jí a také musíte umět odstranit některé závady, které se mohou vyskytnou při střelbě. Na závěr zkoušky Vás čeká střelba. Střílet budete ze zbraní dle skupin ZP, které jste si zvolili. Můžete se setkat s pistolí (krátká samonabíjecí kulová palná zbraň), malorážkou (dlouhá opakovací kulová palná zbraň) a brokovnicí (používá se dvojka nebo broková kozlice). Pokud jste zkoušku absolvovali úspěšně, obdržíte od zkušebního komisaře osvědčení o úspěšném vykonání zkoušky, které odevzdáte na oddělení PČR (tam, kde jste podávali přihlášku) spolu se dvěma fotografiemi, žádostí o vydání zbrojního průkazu a kolky dle skupin, o které žádáte (každá skupina ZP stojí 700 kč).

 

Všem žadatelů o ZP nabízíme přípravný kurz na teoretickou i praktickou část zkoušky. Naši instruktoři Vás seznámí s bezpečnou manipulací se zbraněmi, naučí Vás rozborku a sborku pro čištění a provedou s Vámi střelbu. Dozvíte se vše, co budete potřebovat k úspěšnému absolvování zkoušky.

 

Skupiny zbrojních průkazů:

Skupina „A“ [ke sběratelským účelům]

Skupina „B“ [ke sportovním účelům] 

Skupina „C“ [k loveckým účelům] 

Skupina „D“ [k výkonu povolání]

Skupina „E“ [k ochraně zdraví, života a majetku] 

 

Vyberte si z naší nabídky přípravných kurzů pro získání zbrojního průkazu:

 

Manipulace se zbraní

  • rozebrání zbraně, složení zbraně, manipulace se zbraní, základní střelba   

Délka výuky: 2-4 hodiny

Maximální počet osob pro jeden kurz: 4 

Cena 1.300,- Kč /osoba

 

Manipulace se zbraní+výklad zákona  

  • výklad zákona, rozebrání zbraně, složení zbraně, manipulace se zbraní, základní střelba   

Délka výuky: 4 hodiny teorie + 4 hodiny praxe

Maximální počet osob pro jeden kurz: 4 

Cena 2.300,- Kč /osoba

 

Manipulace se zbraní+výklad zákona+rozšířená střelecká dovednost

  •  výklad zákona, rozebrání zbraně, složení zbraně, manipulace se zbraní, základní střelba, individuální výuka ve střelbě

Délka výuky: 4 hodin teorie + 4 hodin praxe + 2 hodiny individuální výuky 

Maximální počet osob pro jeden kurz: 4 

Cena 3.900,- Kč /osoba

 

Zbraně které používáme u praktické části zkoušky:

CZ P-09

CZ 457 Training Rifle

IŽ 43

 

Buďte s námi

la famiglia

Máte zajem o nějakou z našich služeb? Chtěli byste se na něco zeptat? Kontaktujte nás nebo si třeba rovnou rezervujte termín.